Dūlu izglītības programma Latvijā

Latvijā īstenotās dūlu izglītības programmas ietvaros dūlas mācās trīs gadus. Šo izglītības programmu sekmīgi pabeigušās dūlas iegūst sertificētas dzemdību dūlas sertifikātu, kas derīgs piecus gadus.

No 2022. gada 1. mācību gada programma "
Psiholoģija grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību aprūpē" notiek arī ģimenes veselības centrā "Stārķa Ligzda", kur apmācības vada psihologi, ārsti, dūlas, fizioterapeiti, vecmātes un citi speciālisti. Tāpat pirmā gada apmācības joprojām notiek arī ģimenes psiholoģijas centra "Līna" paspārnē, piedaloties gan topošajām dūlām, gan PEP mammām.

Otrā un trešā gada programmu īsteno "Dzemdību atbalsta skola" sadarbībā ar ģimenes veselības centru "Stārķa Ligzda". Dūlu apmācības vada psihologi, ārsti, vecmātes un citi speciālisti.

2. mācību gada programmā "Grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību perioda norise. Jaundzimušā aprūpe" dūlas apgūst grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību fizioloģiju, kā arī mācās par jaundzimušā aprūpi.

3. mācību gada programmā "Praktiskais un psihoemocionālais atbalsts" tiek apgūtas praktiskās dūlu iemaņas, piemēram, masāža, rebozo lakatu izmantošana, aromterapija un citas dūlu darbā svarīgas prasmes un metodes.

Vairāk informācijas par plānotajām mācībām var iegūt, sazinoties ar ģimenes psiholoģijas centru “Līna” un ģimenes veselības centru “Stārķa Ligzda”.

Šobrīd notiek dūlu 1. kursa apmācības grupas komplektēšana mācībām ĢVC Stārķa Ligzda (klātiene vai online, mācību sākums: 2023. gada februāris). Vairāk informācijas: http://www.starkaligzda.lv/?textid=205&cat=208&lang=lv

Aicinām atstāt savu kontaktinformāciju zemāk atrodamajā formā, lai pieteiktos uz pirmo apmācību gadu vai tiktu iekļauta gaidītāju rindā uz nākotnē plānotajiem dūlu mācību kursiem.

Ārvalstu programmu pielīdzināšana
sertifikāta iegūšanai

Atbilstoši LDA izstrādātajiem Dūlu sertifikācijas un resertifikācijas noteikumiem, LDA valde var atzīt, ka ārvalstīs īstenota dūlu mācību programma tiek pielīdzināta Latvijā īstenotajai dūlu izglītības programmai, un šo programmu beigusī dūla var iestāties LDA un praktizēt Latvijā.

Šobrīd par Latvijā īstenotajai dūlu izglītības programmai pielīdzinātām programmām atzītas šādas programmas:

1)    “Childbirth International” programma (http://www.childbirthinternational.com);

2)    “DONA International” programma (http://www.dona.org).


Vairāk informācijas par dūlu sertifikācijas un resertifikācijas kārtību meklē šeit:
Sertifikācija un resertifikācija

Pieteikšanās dūlu mācībām

Lūdzu, aizpildi šo formu, lai saņemtu jaunāko informāciju par iespēju turpināt dūlu mācības (kad tā būs zināma). Turpmāko komunikāciju nodrošina Dzemdību atbalsta skola (ĢVC "Stārķa Ligzda").Pirkumu grozs