Pie mums ciemojās Lietuvas dūlas gūt pieredzi
No kreisās - Lietuvas dūla Vilma Kraelskaite, vidū - latviešu dūla Inga Liepa-Babure un lietuviete Vitalija Pilipauskaite-Budriene.
Mūs burtiski apbēra ar jautājumiem - tik patīkami bija būt ar cilvēkiem, kas vēlas stiprināt sievieti gaidību un radību laikā, pilnām degsmes. Vienas dienas tikšanās programma bija intensīva - pabijām divos dūlu vadītos centros - dūlu prakses vietā Baložu ielā un klubā KKM, ciemojāmies Baha ziedu terapijas mājas atklāšanas svētkos, kā arī apciemojām dūlu programmas idejas autori Dinu Cepli Ģimenes veselības centra Stārķa Ligzda.
Kaimiņvalsts kolēģes jau sastopas ar pirmajām grūtībām, jo varas
iestādes kļūdaini baidās, ka dūlas varētu nelegāli pieņemt dzemdības
mājās. Tas ir mīts, jo dūlas nedz pieņem dzemdības mājās, ne piedalītos
dzemdībās, kur plānoti sieviete būtu bez vecmātes. Līdz šim Lietuvā
sieviete sievieti dzemdībās ir atbalstījušas kā draudzenes, kā
psiholoģes u.tml.
Pašām mūsu brīnišķīgajām viesēm ir bijusi plānotu mājdzemdību pieredze. Arī pirmās Latvijas dūlas pamatā bija ar šādu pozitīvu pieredzi. Tā patiešām mudina apzināties to, ka dzemdības ir liels sievietes pārvērtību, transformācijas notikums dzīvē. Šodien jau dūlu komanda ir ļoti daudzveidīga un mūsu pulkā ir dažādos veidos un vietās dzemdējušas sievietes. Tāpat atbalstu sniedzam tur, kur vēlas dzemdēt sieviete - vienalga, slimnīcā, mājās vai dzemdību mājā.
Giedrė Daugelavičienė ir transpersonālā novirziena psiholoģe, viņai kopā ar vīru pieder psiholoģijas centrs Viļņā. Strādā arī ar grūtniecēm.
Vilma Kraelskaite ir trīs dēlu mamma, jogas skolotāja.
Vitalija Pilipaviciute-Budriene ir divu bērnu mamma un vada centru vecākiem.
Lūk, var iepazīties ar Lietuvas dūlu mājaslapu - www.dula.lt
Skaistajā dūlu prakses dārzā Baložu ielā.
No kreisās - Vilma, Latvijas Dūlu apvienības vadītāja Līga Liepa-Kivilande un lietuvietes Vitalija un Giedrė Daugelavičienė.
Bija daudz jautājumu. :)
Izrādījām arī Vecrīgu.
Priekšplānā no kreisās Līga Liepa-Kivilande, lietuviešu dūlas (mazliet nosalušas :) ) Vilma un Vitalija, latviešu dūla Linda Rozenbaha. Pēc tam vēl paspējām uz Baha ziedu terapijas jaunās mājas atklāšanas svētkiem! (diemžēl iztrūkst foto)
Uzēdam un runājam vēl, saulītes samīļoti. :)
Tiekamies ar dūlu kustības idejas autorēm - vecmāti un ārsti Dinu Cepli (no labās) Ģimenes veselības centrā "Stārķa Ligzda" un dūlu Lindu Rozenbahu.
No kreisās vecmāte, ārste un dūla Dina Ceple, Stārķa Ligzdas administratore Sanita, Vitalija, Giedre, Vilma un aizmugurē Linda Rozenbaha.
.. un kadrā pievienojās Inga Liepa-Babure 2. rindā no kreisās.
Ražīga diena! Apciemojam arī klubu KKM - no labās tās vadītāja dūla un topošā vecmāte Elvīra Jansone.
Nav komentāru
Komentēt
Jaunākie ieraksti
-
Dūlas piedāvā online kursus un apmācības
3. apr. 2020 -
Dūlu darba statistika 2019.gadā
28. mar. 2020 -
Dūlu nedēļa 2020
3. mar. 2020 -
Dūlu dzemdību sagatavošanas kursi
1. mai. 2019 -
Mazi darbi ar lielu mīlestību
27. feb. 2019 -
Dūlu vadītas gaidību laika un pēcdzemdību vingrošanas
8. jan. 2019 -
Dūlu vadītas tikšanās mammām ar mazulīšiem
6. dec. 2018